Уряд ухвалив постанову «Деякі питання підтримки окремих категорій осіб для проходження зимового періоду 2024–2025 року «Тепла зима». Нею передбачено одноразову грошову допомогу від держави у розмірі 6500 гривень на зимовий період окремим вразливим категоріям громадян. З переліком таких категорій можна ознайомитися за посиланням.
Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) продовжує надавати одноразову екстрену грошову допомогу у розмірі 10 800 гривень для сімей з дітьми, які виїхали до більш безпечних районів у межах обов’язкової евакуації. Її отримали близько 74 тисяч українців, зокрема майже 38 тисяч дітей. Про те, яким критеріям вразливості мають відповідати сім’ї з дітьми та куди подавати заяву для отримання допомоги, читайте у матеріалі.
Агентство ООН у справах біженців (УВКБ ООН) збільшує фінансування проєкту підтримки прифронтових територій до 40,6 мільйона доларів. Завдяки цьому ще 7 тисяч вразливих домогосподарств на прифронтових територіях отримають одноразові виплати у розмірі 21 тисячі гривень на придбання твердого палива. Заступниця Керівника ОПУ Ірина Верещук подякувала міжнародному донору за підтримку населення під час опалювального сезону 2024/2025 років. Докладніше про проєкт — тут.
У Києві відбувся форум із ментального здоров’я «Рух до системи та послуг із психічного здоров’я майбутнього». Його було організовано у межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?», ініційованої Першою леді Оленою Зеленською. Докладніше про учасників заходу, його мету й обговорювані теми — у матеріалі.
На нараді під головуванням заступниці Керівника ОПУ Ірини Верещук було презентовано першу версію мапи реабілітаційних закладів України. Це одна зі складових проєкту Rehub4U, який реалізується за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). Наразі на мапу нанесено майже 4 тисячі установ. Докладніше читайте тут.
Уряд ухвалив зміни до постанов, які стосуються забезпечення тимчасовим житлом окремих категорій населення, в тому числі ВПО. Зокрема, ними передбачено вдосконалення механізму формування фондів такого житла та їх розподілу. Також пропонується розширити коло осіб із першочерговим правом на забезпечення житловими приміщеннями із фондів житла для тимчасового проживання. Зокрема, надати таке право особам, звільненим із полону. Докладніше про внесені зміни читайте за посиланням.
У Києві відбулася конференція-діалог «Забезпечення доступу до фінансування житла для ВПО. Стійкі рішення». Під час заходу обговорювали програму пільгового іпотечного кредитування «Житлові приміщення для внутрішньо переміщених осіб». Цей проєкт реалізується Мінреінтеграції та Держмолодьжитлом за фінансової підтримки Уряду Німеччини через Німецький банк розвитку KfW. Докладніше про конференцію та програму читайте тут.
Мінреінтеграції спрямувало до обласних бюджетів 30,5 мільйонів гривень на компенсації закладам за розміщення ВПО. Йдеться про комунальні заклади, державні заклади освіти, що передані на фінансування з місцевих бюджетів, і заклади спільної власності територіальних громад області та району, які перебувають в управлінні обласних і районних рад. Про розподіл коштів для виплат компенсацій закладам, які прихистили внутрішніх переселенців, читайте за посиланням.