
31 березня, у день третьої річниці звільнення Київської області, Кабінет Міністрів України ухвалив низку рішень на підтримку проєктів відновлення регіону.
“Три роки тому на Київщині ми зустріли велику війну. З перших днів після звільнення від російських окупантів – почали відновлення регіону. Станом на сьогодні на Київщині відбудовано 70% усіх пошкоджених обʼєктів. Це 21 тисяча відновлених житлових будинків, шкіл, лікарень, адміністративних та інфраструктурних споруд. Ще понад 17 тисяч родин на Київщині отримали компенсації за пошкоджене чи зруйноване житло.
Дуже символічно, що сьогодні ми говоримо про розвиток, досягнення та майбутнє регіону. Звітуємо про результати відбудови. Київщина сьогодні є прикладом відновлення не тільки для інших регіонів, а й для інших країн світу”, – зазначив Віце-прем’єр-міністр з відновлення – Міністр розвитку громад та територій України Олексій Кулеба.

Під час засідання Кабмін ухвалив рішення про виділення 1,5 мільярдів гривень для завершення вже розпочатих 44-ох проєктів відбудови на Київщині.
“Нове фінансування дозволить завершити роботи на низці важливих проєктах – це відбудова багатоквартирних будинків, укриттів, навчальних закладів. Вже незабаром зможемо показати результат”, – прокоментував Олексій Кулеба.
Також з “Фонду відновлення зруйнованого майна та інфраструктури” виділено кошти для завершення реконструкції стадіону “Чемпіон” в Ірпені – проєкту відновлення UNITED24. На локації буде підсилено несучі конструкції, облаштовано умови інклюзивного доступу до трибун, оновлено систему електропостачання та проведено благоустрій прилеглої території.

Крім того, перерозподілено 25,1 мільйон гривень для звершення будівництва 8 багатоквартирних будинків з раніше виділених коштів. До цього за кошти UNITED24 вже було відновлено 10 будинків у Бородянці, Ірпені та Гостомелі. Кошти вдалося перерозподілити завдяки тому, що роботи на цих обʼєктах були завершені швидко та ефективно, що допомогло зекономити фінансування.

“Вже зараз ми говоримо про розвиток, досягнення та майбутнє регіону. Ще три роки тому ми починали заново – розчищали завали, розміновували території, прокладали з нуля газ, електрику та комунікації, фіксували руйнування.
За цей час область відвідали понад 500 міжнародних делегацій, які побачили не лише масштаби руйнувань, але й силу відновлення, що стає прикладом для всієї країни”, – зазначив Олексій Кулеба.
Він також відзначив співпрацю Київщини з міжнародними партнерами. Один із прикладів — унікальний проєкт “Містечко Хансена” в Тарасівці, де вже проживає понад 500 родин.
“Разом із містером Хансеном та Агентством відновлення ми опрацьовуємо модель розширення цього досвіду не лише на Київщину, а й по всій країні. Плануємо реалізувати проєкти муніципального житла у 20 громадах. Мета — побудувати житло для внутрішньо переміщених осіб, що дозволить забезпечити дахом над головою близько 50 тисяч українців, які втратили домівки внаслідок бойових дій”, – зазначив Віце-премʼєр-міністр з відновлення України.

Підписуйтеся на сторінки Міністерства розвитку громад та територій у соцмережах Facebook, Twitter, Telegram та WhatsApp