Вона розповіла про основні напрацювання Міністерства на шляху забезпечення українців, насамперед внутрішньо переміщених осіб (ВПО), доступним житлом у рамках загальної реформи житлової політики.
“Станом на сьогодні внутрішньо переміщеними особами в Україні є понад 4,6 мільйона людей. Безумовно, не всі вони потребують вирішення житлового питання. Але всі вони так чи інакше – втратили домівки, і більшість, як правило, потребує підтримки з боку держави. Ми активно працюємо над тим, щоб розробити максимально зручні та ефективні варіанти забезпечення тих українців, які цього потребують, доступним житлом. Однак, щоб все це стало можливим, нам потрібна повна реформа житлової політики. Вона потребує загальнодержавного перегляду підходу. Вже зараз ми очікуємо на прийняття Закону “Про основні засади житлової політики”. Він ляже в основу всіх подальших трансформацій та змін, які ми будемо втілювати. В тому числі на шляху створення програм доступного житла для українців”, – зазначила Наталія Козловська.
Закон “Про основні засади житлової політики” спрямований на створення сучасної житлової політики в Україні, яка базується на забезпеченні доступності житла, модернізації житлового фонду, цифровізації процесів, а також прозорості та ефективності регулювання ринку. Він покликаний прийти на заміну застарілому Житловому кодексу, прийнятому за радянських часів. Саме цей закон також створює можливості для формування житлових фондів соціального орендного житла.
Заступниця Міністра окремо розповіла про сучасні цифрові рішення, які Міністерство планує впроваджувати. Вона підкреслила, що одним з важливих таких інструментів буде Єдина інформаційно-аналітична житлова система. Вона прийде на заміну існуючому квартирному обліку, який наразі подекуди ведеться на папері. Система необхідна для адміністрування всіх житлових програм, ведення обліку громадян, які потребують допомоги у вирішенні житлового питання або беруть участь у них, надання інформації про доступні житлові фонди. Таким чином система покликана стати єдиною платформою пропозицій усіх можливих інструментів.
Саме у такій системі у майбутньому внутрішньо переміщені особи та інші українці, які потребують вирішення житлового питання, зможуть обирати програми, які їм найбільше підходять, та відповідно подаватися на них.
Детальніше – у відео.
Підписуйтеся на сторінки Міністерства розвитку громад та територій у соцмережах Facebook, Twitter, Telegram та WhatsApp