Мінрозвитку зустрілося з командою Світового Банку

У фокусі розмови – продовження роботи над спільними проєктами та розширення співпраці. У зустрічі взяли участь Заступники Міністра розвитку громад і територій Альона Шкрум, Марина Денисюк, Олексій Рябикін, Наталія Козловська, Голова Агентства відновлення Сергій Сухомлин та Директор Департаменту інвестиційної політики Міністерства Артем Гусак.

 боку Світового Банку були присутні зокрема Регіональний директор у справах країн Східної Європи Роберт Сом, Регіональний директор з питань сталого розвитку в Європі та Центральній Азії Саме Нагіб Вахба, Керівник програм у Східній Європі Севара Мелібаєва та інші.

Взявши слово, кожен із заступників окреслив для представників Світового Банку пріоритети свого напрямку. 

Перша заступниця Міністра Альона Шкрум наголосила на важливості стратегічної співпраці з Банком по широкому спектру проєктів та подякувала колегам за підтримку. 

“Ми вдячні, що у такий нелегкий період ми не лише підтримуємо нашу співпрацю зі Світовим Банком, а й налагоджуємо нові напрями. У нас вже існує стабільна кооперація у багатьох сферах – житло, децентралізація, соціальна інфраструктура. Прямо зараз разом формуємо звіт RDNA4. Спільна робота над модернізацію систем водопостачання є зокрема одним з надважливих для нас напрямів. Принагідно вдячна колегам за підтримку у розробці Національної програми реконструкції та відновлення водопостачання та водовідведення, а також підтримку відповідних проєктів.

Для України, що високо цінує співпрацю з таким міжнародним партнером як Світовий банк, важливо забезпечувати комплексне виконання домовленостей та підтримку наших відносин. Продовжуємо працювати над цим“, – зазначила Альона Шкрум.

У кінці червня цього року зокрема завершується Другий проєкт розвитку міської інфраструктури, що фінансується Світовим банком. Він є одним з найбільших інфраструктурних проєктів  в Україні. Завдяки проєкту замінено системи водопостачання, водовідведення та переробки твердих відходів в 14 громадах. У найближчому майбутньому, завдяки останній реструктуризації проєкту, вдасться надати екстрену допомогу на закупку спеціалізованої техніки для прифронтових міст Сумської області.

Олексій Рябикін розповів про останній прогрес Міністерства на треку регіонального розвитку. Він зазначив, що тісна співпраця з громадами і згладження диспропорцій розвитку є на сьогодні важливими завданнями. 

“Важливо, щоб формуючи стратегії регіонального розвитку, громади ставили чіткі завдання і розуміли, скільки їм на це потрібно грошей. Наше велике завдання на 2025 рік – навчити громади формувати інвестиційні портфелі та пріорітезувати проєкти. Зокрема завдяки системі DREAM. Зараз ми завершуємо 3 етап Програми відновлення України. Там можуть брати участь громади виключно з чітко сформованими проєктними пропозиціями.

Також, зараз, регіональна політика для нас це вже не просто про урівнювання диспропорцій розвитку, а також про об’єднання громад. Потужним інструментом для цього має стати проєкт “Пліч-о-пліч: згуртовані громади”, завдяки якому громади з різних регіонів України зможуть кооперуватися для втілення спільних проєктів”, – сказав заступник Міністра. 

У пріоритеті також, за словами Олексія Рябікіна – оновлення Концепції реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади. Він окремо наголосив на тому, що Міністерство буде напрацьовувати інструменти в рамках своїх нових повноважень, отриманих цього року. Йдеться про реінтеграцію тимчасово окупованих територій та роботу з внутрішньо переміщеними особами. 

Марина Денисюк розповіла про те, як Міністерство фіналізує роботу з формування звіту Швидкої оцінки завданої шкоди та потреб на відновлення – RDNA4, підготовку якого Уряд України, разом зі Світовим банком, Єврокомісією та ООН, розпочав 8 листопада. 

“Ми отримали від Світового банку проект звіту по RDNA4. До кінця тижня очікуємо отримати коментарі від всіх залучених міністерств.

Активно працюємо над створенням умов для залучення приватних інвестицій, які дозволять прискорити процес відбудови й трансформацію України на шляху до європейської інтеграції.

При формуванні пріоритетів відновлення на 2025 рік за основу беремо публічні інвестиційні проєкти, що увійшли до Єдиного портфеля проєктів (SPP), сформованого в рамках реформи PIM. А також пріоритетні програми та напрями, які не входять в SPP. Наприклад, програми компенсації за пошкоджене та знищене житло, захист енергетичних об’єктів, гуманітарне розмінування”, – підкреслила Марина Денисюк.

Презентація RDNA4 запланована на середину лютого цього року.

Наталія Козловська своєю чергою наголосила на тому, що житлова політика залишається важливою для України сферою співпраці, висловивши надію, що Банк і надалі продовжить підтримувати розробку Національної житлової стратегії. Вона подякувала колегам за підтримку у відновленні України, зокрема, в рамках проєкту HOPE, спрямованого на ремонт пошкодженого житла. 

Окремо заступниця Міністра підкреслила важливість залученості Банку до розробки проєкту про соціальне житло, адже завдяки цьому вдасться підтримати найуразливіші категорії українців: внутрішньо переміщених осіб та ветеранів.

Підписуйтеся на сторінки Міністерства розвитку громад та територій у соцмережах FacebookTwitterTelegram та WhatsApp