Віцепрем’єр-міністр з відновлення України – Міністр розвитку громад та територій України взяв участь у 12-му засіданні Керівного комітету Української платформи донорів (Ukraine Donor Platform).
Віцепрем’єр-міністр з відновлення України – Міністр розвитку громад та територій України Олексій Кулеба взяв участь у 12-му засіданні Керівного комітету Української платформи донорів (Ukraine Donor Platform). У засіданні від української сторони взяли участь Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль та Міністр фінансів України Сергій Марченко.
Учасники засідання ухвалили комюніке, в якому зазначили, що надання ефективної підтримки у відновленні та реконструкції України залишатиметься ключовим пріоритетом для Платформи у 2025 році. Сторони погодили проведення регулярних зустрічей експертів “Recovery Operational Group”, яка вже в лютому проведе першу зустріч.
Олексій Кулеба у своєму виступі озвучив ключові пріоритети відновлення України:
- стійкість у зимовий період – децентралізація енергетичної системи, модернізація та оптимізація водної інфраструктури, відновлення водопостачання та водовідведення у південних областях України;
- енергетика — відновлення пошкоджених обʼєктів, будівництво захисту для енергетичної інфраструктури, які вже продемонстрували свою ефективність під час російських атак;
- житло — продовження успішного механізму компенсації за пошкоджене та знищене житло, запуск проєкту соціального житла та доступної програми для ВПО;
- соціальна інфраструктура — відновлення навчальних закладів та закладів медицини;
- транспорт та логістика — відновлення доріг і залізниць, що є критичним для економічної стійкості країни в умовах війни, адже в першу чергу мова йде про евакуаційні шляхи та порятунок людей; розвиток портової інфраструктури;
- підтримка приватного сектору — економічні програми відновлення стійкості та підтримки малих і середніх підприємств, підтримки виробництва сільськогосподарського обладнання, страхування військових ризиків та фінансування капітальних інвестицій.
Також Олексій Кулеба озвучив потреби сектору гуманітарного розмінування, збереження культурної спадщини.
Він зазначив, що важливо зберегти темпи відновлення енергетичної інфраструктури та ознайомив із проведеною підготовкою та проходженням опалювального сезону.
“Відновлення України неможливе без критичної інфраструктури, яка надасть безпеку та стійкість для наших громадян. Ми маємо зосередитися на секторах, які безпосередньо впливають на повсякденне життя: енергетична безпека, житло та соціальна інфраструктура. Нам важливо посилити координацію з донорами та підвищити рівень покриття наших критичних потреб. Я вдячний партнерам, які підтримали започаткування проведення регулярних зустрічей експертів “Recovery Operational Group”. Уже в лютому ми проведемо першу зустріч”,— зазначив Олексій Кулеба.
Віцепремʼєр-міністр з відновлення подякував країнам G7, ЄС та іншим міжнародним партнерам за підтримку України у забезпеченні критично важливих проєктів. Окремо сторони обговорили реформу управління публічними інвестиціями (Public Investment Management – PIM), яка має на меті збільшити ефективність та прозорість відбудови. Це – комплексна реформа, яка включає зміну в підходах до відбору проєктів, в які інвестуватиме Уряд.
“Реформа управління державними інвестиціями є ключовим пріоритетом України, а основні зусилля зосереджені на тому, щоб прискорити виконання міжнародних рекомендацій”, – наголосив Віцепрем’єр-міністр.
Він проінформував учасників засідання, що робота разом зі Світовим банком над Четвертою Швидкою оцінкою завданої шкоди та потреб на відновлення України (RDNA4) знаходиться на завершальній стадії. За його словами, RDNA4 буде завершене в лютому, і українська сторона надасть оновлену інформацію про пріоритети та потреби у відновленні на 2025-й рік.
Засідання Платформи стало важливим кроком визначення наступних етапів відновлення України та отримання фінансової підтримки від іноземних донорів.
Нагадаємо, що у жовтні 2024-го року Віцепрем’єр-міністр з відновлення України Олексій Кулеба взяв участь в 11-му засіданні UDP у Римі (Італія).
Підписуйтеся на сторінки Міністерства розвитку громад та територій у соцмережах Facebook, Twitter, Telegram та WhatsApp